Jei atvirai, neišsiskiriu nė iš vienų drabužių dizainerių – pradžioje mes visi gaminame patys. Piešiame eskizus, braižome lekalus, kerpame audinius, siuvame, mezgame ir siuvinėjame. Ir tai nėra blogai. Kaip tik, aš manau, kad tai yra turtas. Turėti galimybę pro visą tai praeiti, nes tik tokiu būdu galima išmokti šio meno. Pajusti audinių įvairovę: nuo sudėčių, storių, kritimų iki skirtingų apdorojimo būdų ar panaudojimo drabužiuose. Aš manau, kad kiekvienas tikras dizaineris, turi turėti supratima apie audinius ir medžiagas. Žinios be praktikos – sausa šaka.Brown sweater cardigan

Pradžioje, kai tik sukūrėm prekinį ženkalą „RŪKĖ“, visus darbus dariau pati. Braižiau lekalus, skaičiavau akis ir eilutes, mezgiau, ardžiau ir vėl mezgiau. Turėjau suktis greitai, nes reikėjo daryti užsakymus ir kurti naujus modelius, kurie kaip popkornai sproginėjo mano galvoje. Gaminiai buvo susiuvami rankomis, todėl viskas užtrukdavo dar ilgiau. Vėliau, kai pajutau, kad daugiau nebegaliu susitvarkyti, nes visą laką tik gaminau užsakymus ir jokios kurybos, nusprendžiau, kad reikia kažkam perleisti užsakymu gamybą.

Tuo metu, mes pradėjome intensyviai ieškoti, kas galėtu gaminti mūsų užsakymus. Va čia ir prasidėjo visas džiaugsmas… visur kur rašėme, kiekiai mums per dideli, nesijautėm tokie, kad prisigamintume šimtais vieno modelio, vieno dydzio ir vienos spalvos. O kur dar visi kiti gaminiai? Radom pora vietu, kur galėtų gaminti ir po vieną vientą, tačiau terminai mūsų netinkino, reikėjo laukti mėnesi. Tuo metu atrodė, kad priėjom liepto galą. Norėjosi ir verkti, ir šaukti, ir mirti.

Knitted detail by Ruke

Tai gi, vieną dieną, nušvito saulė mūsų kime. Užsuko pas mus į namus viena moteris, pradėjome šnekėtis. Ir visai netikėtai, prieš atsisveikinant ji kažko paklausia apie mezgimo mašinos adatas. Galiausiai išsiaiškinam, jog ji turi mezgimo mašina ir kad jai būtų įdomu išmokti ir laisvu laiku megzti. Tą akimirka atrodė, jog laimėjau aukso puodą! Viskas nušvito naujom spalvom. Prasidėjo naujas Rūkės etapas. Žinoma, mes turėjome išmokti dar ne vieną pamoką ir sugadinti ne vieną ritę siūlų, tačiau žinojimas, kad atradom savo kelią, buvo vertas tos kainos.

Knitted dress by Ruke

Taigi… prekinio ženklo RŪKĖ gaminius gamina moterys, kurios gyvena Lietuvoje ir turi didžiulę meilę mezgimui. Jos gamina juos rankine mezgimo mašina ar tiesiog rankomis. Etiketės gaminamos įmonėje, kurioje 50% darbuotojų turi fizinę negalę. Ir kas labiausiai man patinka, kad visos šios etiketės yra pagamintos rankomis.  Mes mylime tai, ką darome ir mums svarbu, kas ir kaip tai padaro.